Бостън обърна Сиксърс пред погледа на сър Алекс в Лондон

Бостън обърна Филаделфия за победа със 114:103, въпреки че изоставаше с 22 точки в един момент от мача им в ”О2 Арина“ в Лондон.

Пред погледа на много местни знаменитости и футболни звезди сред които Еден Азар, Кристиано Ериксен, Педро, Ектор Бейерин и легендата сър Алекс Фъргюсън, двата тима си размениха по едно полувреме, като доминацията на Селтикс през второто бе изключително сериозна.

До почивката Сиксърс владееше инициативата и се оттегли с аванс от 57:48. В третата част обаче “детелините” се разиграха и отвърнаха на удара, спечелвайки периода с 37:22. До края на мача те продължиха да бъдат по-активният отбор на терена и закономерно увеличиха аванса си още повече.

Кайри Ървинг завърши двубоя с 20 точки, 7 асистенции и 6 борби, а това беше осми мач от НБА, който се игра в Англия.

Джейлин Браун добави 21 точки, Маркъс Морис завърши с 19 и 8 борби. За Филаделфия Джей Джей Редик наниза 22 точки, след които три тройки, но 76-ърс не успяха да намерят противодействие срещу най-добрата защита в Лигата през сезона. Бостън удължи поредицата си на 7 победни мача.