Бранимир Грозданов и Сет с втора загуба във Франция

Българският волейболист Бранимир Грозданов и неговият Араго (Сет) допуснаха втора поредна загуба във френската Лига А. Волейболистите на Фабиен Дугрип паднаха у дома от Ница с 0:3 (23:25, 19:25, 21:25) в среща от 4-ия кръг, играна късно снощи пред над 1000 зрители в зала "Луи Марти".

Българският посрещач игра цял мач за домакините и се отчете със скромните 7 точки (37% ефективност в атака и 15% позитивно посрещане)

. Най-резултатен за Сет бе украинецът Васил Тупчий със 17 точки (1 блок, 1 ас и 62% ефективност в атака). За тима на Ница холандският диагонал Робин Овербееке (2 блока и 56% ефективност в атака) и чешкият национал Адам Бартош (2 блока, 83% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) реализираха по 12 точки за победата.

Така Сет е на 10-о място във временното класиране с 1 победа, 2 загуби и 3 точки, но и мач по-малко. В следващия 5-и кръг Грозданов и съотборниците му са гости на коравия тим на Нант Резе. Двубоят е в петък (2 ноември) от 21,30 часа българско време.