Неймар се отчете с две асистенции при успех на Бразилия над Саудитска Арабия

Националният отбор на Бразилия постигна успех с 2:0 като гост на Саудитска Арабия приятелска среща. Двубоят се проведе на стадион "Кинг Сауд Юнивърсити Стейдиъм", а попаденията реализираха Габриел Жезус в 43-ата минута и Алекс Сандро в добавеното време. Звездата на Пари Сен Жермен Неймар пък се отчете с две асистенции в срещата.

Още в 13-ата минута Неймар пропусна добър шанс за гол. Бразилската звезда успя да преодолее защитник в зелено, но изстрелът му премина покрай страничния стълб. Десетина минути по-късно гол на Габриел Жезус във вратата на Саудитска Арабия бе отменен заради засада. В 26-ата минута удар на Филипе Коутиньо не затрудни стража на домакините. Все пак Габриел Жезус успя да се разпише в 43-ата минута, след като се възползва от блестящ извеждащ пас на Неймар зад защитата на домакините.

В 52-ата минута Лукас Моура не успя да преодолее стража Мохамед Ал-Оваис, останал очи в очи със стража. Футболистът на Тотнъм получи добро подаване в дълбочина от Неймар, но стреля право в крака на Ал-Оваис. Три минути по-късно изстрел на Неймар от далечна дистанция се отби в десния страничен стълб и излезе в аут. Последваха минути, в които футболистите на Саудитска Арабия стояха доста добре на терена, но така и не успяваха да затруднят стража Едерсон.

В 65-ата минута Абдулазис Ал-Биши излезе на чиста позиция, но ударът му бе блокиран от защитник на “Селесао”. В 85-ата минута главният съдия на срещата прибегна до използването на системата за видеоповторения, а причината бе незабелязаната игра с ръка на стража Мохамед Ал-Оваис извън наказателното поле.

След помощта на ВАР стражът на домакините бе изгонен с директен червен картон, тъй като с действията си предотврати сигурен гол. В петата минута на добавеното време Бразилия достигна до нов гол, а него автор бе Алекс Сандро, който засече с глава добро центриране от корнер на Неймар.
Бразилия: Едерсон, Алекс Сандро, Пабло, Маркиньос, Фабиньо, Фред, Каземиро, Ренато Аугусто, Коутиньо, Жезус, Неймар