Корейците повалиха Уругвай

Отборът на Република Корея надви с 2:1 гостуващия Уругвай в приятелски мач в Сеул. И трите попадения паднаха в последната четвърт на двубоя. Ла Селесте беше без голямата си звезда Луис Суарес, който се възстановява в Барселона.
Хуанг изпусна две изгодни възможности в петата и шестата минути. В 16-ата Лаксалт направи страхотен пробив отдясно, подаде към Нданде, който се провали в опита за удар. Азиатците показаха добра организация в средата на терена и в края на полувремето владееха по-продължително. В 44-ата Кристиан Стуани не беше точен с глава.

В 59-ата Родриго Бентанкур нацели сглобката на вратата след великолепен удар от дистанция. В 63-ата беше отсъдена дузпа за корейците след нарушение на Коатес срещу Хуанг. Хюн-Мин Сон сгреши от дузпата, но Хуанг беше на правилното място за голова добавка - 1:0. В 72-ата Матиас Весино изравни след детинска грешка на Ким. В 77-ата Единсон Кавани можеше да направи пълен обрат, но пропусна сам срещу вратаря. В 79-ата Юнг вкара за 2:1, изпреварвайки Мартин Касерес при корнер. До края тимът на Оскар Табарес не успяха да реагират.