Уругвай хвърли здрав пердах на Мексико

Уругвай записа впечатляващ успех с 4:1 над Мексико в приятелски мач между двата тима тази нощ. Срещата се игра на "NRG Стейдиъм" в Хюстън, САЩ, като урусите тотално надиграха своя съперник.

Възпитаниците на Фабиан Който откриха резултата в 21-ата минута, когато след центриране от корнер Хосе Хименес с глава прати топката в мрежата на Гийермо Очоа.

Мексико обаче реагира бързо и в 25-ата минута си спечели дузпа за нарушение на Родриго Бентанкур срещу Ектор Лозано, а Раул Хименес изравни от бялата точка.

В 32-ата минута обаче Луис Суарес върна преднината на Уругвай с прекрасно изпълнение от фаул за 2:1.

В 40-ата минута нападателят на Барселона се откъсна в пеналта и бе спънат за дузпа, която сам реализира след изпълнение в стил "Паненка".

Четвъртият гол за урусите падна през втората част. В 59-ата минута Суарес центрира за Гастон Перейро, който с глава заби топката неспасяемо за крайното 4:1.

Така Мексико продължи с лошите си резултати, като тимът е в серия от три поредни загуби. След три дни играчите на Рикардо Ферети ще срещнат САЩ в още една проверка в Нешвил. Уругвай пък има уредена контрола също на 12 септември с Южна Корея.