РБ (Лайпциг) засили Байерн чак на шесто място

Шампионът Байерн (Мюнхен) ще посрещне паузата в Бундеслигата на нетипичната за себе си шеста позиция. Това стана факт, след като и РБ (Лайпциг) го задмина в класирането. “Червените бикове” се забавляваха срещу Нюрнберг и спечелиха с 6:0 в последната среща от седмия кръг. Отделно домакините пропуснаха дузпа чрез Тимо Вернер и удариха една греда чрез капитана си Вили Орбан. От 62-ата минута те играха с човек повече, но вече водеха с 6:0 и нямаха особено желание да продължават погрома. Това е най-голямата им победа в историята на германския елит.

Изразителният успех изстреля Разенбалшпорт на втора позиция заради по-добрата голова разлика от тези на Борусия (Мьонхенгладбах), Вердер (Бремен) и Херта (Берлин), които са със същия точков актив - 14. Три повече има лидерът Борусия (Дортмунд), а Байерн е с 13.

Малко след първия половин час Лайпциг вече водеше с 4:0 след попадения на Кевин Кампъл (3’), Юсуф Поулсен (7’), Марсел Забитцер (21’) и Тимо Вернер (32’).
В 55-ата Забитцер вкара още веднъж, както и Вернер в 59-ата.

В 62-ата Тим Лайболд от Нюрнберг получи директен червен картон за нарушение на излезлия сам срещу вратаря Вернер, но при последвалата дузпа вратарят Фабиан Бредлов спаси удара на германския национал.

Бившият футболист на Лудогорец Вирджил Мисиджан беше титуляр за гостите, но напусна още на полувремето.

При предишното си гостуване Нюрнберг загуби с 0:7 от Борусия (Дортмунд) и логично е с най-лошата голова разлика, но пък има 8 точки на сметката си.