РБ (Лайпциг) се разигра за ужас на Щутгарт

РБ (Лайпциг) показа силната си страна, надигравайки категорично Щутгарт в среща от петия кръг на Бундеслигата. Домакините се наложиха с 2:0, но заслужаваха по-изразителна разлика в тяхна полза. “Червените бикове” поне успяха да изравнят головата си разлика, а и са само на 3 точки от втория Борусия (Дортмунд), което е предпоставка за интересен сезон.

В същото време Щутгарт остава на дъното без победа по подобие на Хановер 96 и Шалке 04.

През цялото първо полувреме “швабите” някак си удържаха атаките на Разенбалшпорт, но се пропукаха в последната секунда. Тогава направилият иначе много силен мач Рон-Роберт Цийлер не хвана топката след далечен удар и Вили Орбан го наказа при добавката.

В 58-ата минута попадение на Тимо Вернер не беше зачетено заради засада.

В игра за Лайпциг се завърнаха Норди Мукиеле и Жан-Кевин Огюстен, които бяха извадени от групата за предишния двубой заради неспазване на дисциплина. Тази вечер Огюстен се извини подобаващо с попадение за 2:0 в 80-ата минута. Малко преди това той беше ударил и греда.

В събота се задава напечен дуел между Хофенхайм и РБ, а Щутгарт приема Вердер (Бремен).