Рен не успя да се справи с десет от Тулуза

Отборите на Рен и Тулуза не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от осмия кръг на Лига 1. Домакините могат да съжаляват повече, че не стигнаха до успеха, тъй като цяло полувреме играха с човек повече.

Белгийският нападател Аарон Лея пресилен получи втори жълт и червен картон заради симулация в 43-ата минута, а домакините бяха подпомогнати от главния съдия Тома Леонар и в 70-ата минута, когато реферът отсъди скандална дузпа за падане на Мбайе Нианг в наказателното поле след чист шпагат на Жанклер Тодибо. Потърпевшият Нианг беше точен от бялата точка и даде аванс на домакините. Тулуза все пак избегна поражението с попадение в 88-ата минута на Тодибо, който засече с глава центриране в пеналта от ляво на Макс Градел. Рен можеше да стигне и до успеха, но в добавеното време Джеймс Силики удари гредата. В класирането Рен в момента е на 16-о място с актив от осем точки, докато Тулуза е седми с 12.