Етър прекъсна победната си серия, Боби Цонев попари "болярите" в края (видео)

Отбоите на Етър и Берое завършиха наравно 1:1 в първа среща от 4-ия кръг на ППЛ, играна на стадион "Ивайло". Попадението за домакините отбеляза Флорент Боджадж в 18-ата минута с хубав изстрел извън наказателното поле. В 89-ата минута Борислав Цонев попари домакините след гол с глава. Така “болярите” прекъснаха серия от две поредни победи, след като в предишните кръгове се наложиха над Септември (0:2) и Дунав (2:4).

Още в 4-ата минута Мартин Камбуров можеше да открие резултата, останал непокрит в наказателното поле. При центрирането от десния фланг Иван Скерлев попречи на нападателя да види топката по-добре, а Камбуров стреля слабо в аут. Последваха спокойни минути, в които двата отбора не успяваха да създадат нещо по-опасно пред противниковата врата.

В 18-ата минута Етър откри резултата чрез Флорент Боджадж, който получи добър пас от Даниел Младенов около дъгата на наказателното поле. Нападателят пое топката и със силен удар с левия крак не остави шансове на Душан Перниш.

Попадението подейства ентусиазиращо на домакините, които бяха близо до това да удвоят преднината си. Изстрели на Велко Батрович и Флорент Боджадж бяха парирани с висота от стража на гостите. В 36-ата минута Мартин Камбуров навлезе остро в наказателното поле на Етър и центрира към Меска, който стреля с глава покрай страничния стълб на Христо Иванов. В самия край на първото полувреме Борислав Цонев преодоля съпротивата на защитник и стреля силно по земя, но ударът му бе спасен блестящо от Иванов.

И през второто полувреме Берое тръгна по-смело в атака, а Мартин Камбуров пропиля добро положение, стреляйки слабо с глава в ръцете на Христо Иванов. В 63-ата минута Даниел Младенов преодоля Матеус Леони, но заложи на силата при удара си, вместо да потърси техничен завършек във вратата на Перниш, а топката се спря от външната страна на мрежата. Влезлият в игра Ерик Почански бе близо до гола в 74-ата минута, след като Флорент Боджадж свали добра топка с глава към него.

Нападателят на Етър навлезе в наказателното поле, но ударът му прелетя над напречната греда. Само две минути по-късно силен удар на Никола Колев към далечния стълб на Перниш завърши със страхотно спасяване на словашкия страж. В 89-ата минута Борислав Цонев попари отбора на Етър, засичайки с глава добро центриране на Рубен Бригидо отдясно. Националът на България бе най-съобразителен в наказателното поле и с добро пласиране успя да изравни резултата.

В добавеното време Румен Руменов не успя да преодолее Душан Перниш от непосредствена близост. Това бе и последното положение пред една от двете врати и двата отбора поделиха точките помежду си.