Инсиние герой срещу Фиорентина, Наполи застана зад Юве

Наполи удари Фиорентина с 1:0 в един от интересните мачове от четвъртия кръг на Серия "А". В герой за южняците се превърна Лоренцо Инсиние, който донесе победата с точен удар в 79-ата минута. Тогава Аркадиуш Милик намери италианския национал в наказателното поле на гостите и последният намери мрежата с десния си крак.

Отборът на Карло Анчелоти заслужи успеха, тъй като държеше инициативата и създаде повече голови възможности пред рамката на Бартломей Драговски. "Виолетовите", които днес бяха в червено, отговориха с няколко далечни изстрела, незатруднили кой знае колко Орестис Карнезис и хората пред него. Така Наполи се изравнява на върха с Ювентус, но това може да е само временно, тъй като "зебрите" имат предстоят мач утре.