Азар се развихри, а Челси не само настигна, но и изпревари Ливърпул (видео)

Челси стана вторият отбор в Премиър лийг, който постигна пет победи в първите си пет мача от новия сезон в шампионата, след като надделя с 4:1 над Кардиф Сити на "Стамфорд Бридж". Гостите поведоха с гол на Сюлеймане Бамба (16'), но "сините от Лондон" успяха да направят пълен обрат до почивката след две попадения на Еден Азар (37', 44'). През второто полувреме белгиецът оформи своя хеттрик, след като бе точен от дузпа в 81-вата минута, а две минути след това Вилиан сложи точката с красив гол.

Маурицио Сари беше направил една промяна в своя състав за днешния двубой - Оливие Жиру замени на върха на атаката Алваро Мората. Това се оказа полезен ход, тъй като французинът асистира и за двете попадения на Азар. Рубен Лофтъс-Чийк отпадна от сметките за днес заради контузията, която получи с националния отбор. Даниел Дринкуотър се завърна в групата, но остана на скамейката за началото.

Нийл Уорнък заложи на същия състав, който стартира и при загубата от Арсенал в предишния кръг.

Двубоят започна доста открито, за което съществен принос имаха гостите, които играха смело. Особено опасни бяха те при статичните положения. При едно такова - в 16-ата минута, Кардиф излезе напред. Топката бе центрирана от свободен удар. Морисън спечели въздушния двубой и свали с глава към малкото наказателно поле, където Бамба изскочи и засече от въздуха - 0:1.

Челси опита да отговори веднага, но на два пъти Етеридж се намесваше по прекрасен начин, спасявайки удари на Педро и Ковачич. Испанецът изпусна още две много добри възможности, но Еден Азар взе нещата в свои ръце. В 37-ата минута белгиецът изравни, след като пое топката малко след средата на терена, размени подавания с Жиру и стреля от границата на наказателното поле. Седем минути след това Азар направи пълен обрат. Домакините изпълниха бързо свободен удар. Педро получи отляво, след което центрира по земя в наказателното поле, където Жиру спря топка за Азар. Звездата на Челси нямаше как да пропусне отблизо - 2:1.

В 62-рата минута Педро пропусна последователно две добри възможности, след като ударите му преминаха встрани от вратата на Етеридж.

Пет минути по-късно и Кардиф създаде първото положение в свой актив след почивката. Рийд проби добре отляво и стреля през краката на Аспиликуета, но топката профуча встрани от далечната греда на вратата на Кепа.
В 79-ата минута Бамба фаулира Вилиан в наказателното поле. Еден Азар изпълни безкомпромисно дузпата, оформяйки своя хеттрик. Две минути след този гол Вилиан сложи точка на спора, след като вкара красив гол с удар в горния ляв ъгъл на вратата - 4:1.
Челси излезе на първо място, изпреварвайки по голова разлика досегашния лидер Ливърпул. И двата отбора имат пълен актив от 15 точки. Кардиф остава с две точки след първите пет кръга.