Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Юношите на ЦСКА-София разбиха авиатори от Острова

Отборът на ЦСКА-София за юноши до 19 години победи с 4:0 Икар - отбор на Кралските военновъздушни сили на Великобритания, в контрола, играна на стадион "Българска армия". Двубоят се състоя по случай 100-годишния юбилей на гостите, чиято военна авиация е най-старата в света. За втора поредна година юношите на "червените" се изправиха срещу британските офицери. И тази година тимът беше подсилен от хора от щаба на първия отбор - Никон Ел Маестро, Кирил Динчев и Димитър Вутов. Те играха цяло второ полувреме, а Ел Маестро отбеляза втория гол в мача.

Специални гости на двубоя бяха заместник-посланикът на Великобритания у нас Лин Чарлз и Андреас Хайн, подполковник от мисията на НАТО в България. Преди старта на мача те, както и треньорът на Икар Скот Хайдман, получиха юбилейни фланелки, шалове и албумът "70 години ЦСКА" от легендите на ЦСКА Димитър Пенев и Пламен Марков.

"Червените" откриха резултата в 38-ата минута след гол на Христо Панчев. В 68-ата помощник треньорът на мъжкия отбор Никон Ел Маестро се разписа след удар извън наказателното поле. Две минути по-късно Борислав Будинов направи резултата 3:0, а в 88-ата минута Митко Митков отбеляза страхотен гол от дистанция за крайното 4:0.

Снимка: cska.bg