Беларус събра самочувствие срещу слаб противник

Най-слабият отбор от квалификационната група на България за Мондиал 2018 - Беларус, започна с убедителна победа участието си в Лигата на нациите. В среща от Група 2 на най-ниската дивизия “D” домакините очаквано нямаха никакви проблеми с аутсайдер Сан Марино - 5:0.

Нямаше условия за създаването на някаква интрига, защото играчите на Беларус поведоха само четири минути след началото на мача, когато точен беше Игор Стасевич. В 26-ата минута вече всичко беше ясно, защото Станислав Драгун направи 2:0.

Следващите три попадения паднаха чак в последната четвърт на двубоя. В 67-ата Антон Сарока реализира дузпа за 3:0, в 87-ата Драгун беше точен още веднъж, а в добавеното време Юри Ковалев оформи крайното 5:0.

В другия мач в групата съперници от 21:45 часа са Люксембург и Молдова. На 11 септември Беларус ще гостува в Кишинев, а Сан Марино ще приеме Люксембург.