Етър прекъсна негативната си серия срещу Септември, пропадането на столичани продължава (видео+снимки)

Отборът на Етър (Велико Търново) прекъсна негативната си серия срещу Септември (София). Играчите на Красимир Балъков записаха лесен успех с 2:0 над столичани в сблъсък от 7-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за "болярите" реализираха Румен Руменов (25') и Даниел Младенов (64').
97 Септември - Етър (Велико Търново)

Проблемите пред състава на Николай Митов продължават, след като тимът е в серия от четири поредни поражения. Етър пък записа първи успех след победата във втория кръг срещу Верея.

Първата интересна ситуация на стадион “Васил Левски” дойде след само 60 секунди игра. Гостите направиха добра атака, която завърши с удар на Никола Колев, но кълбото мина встрани от целта.

В 8-ата минута отново от дясната зона "болярите" комбинираха отлично. Боджадж свали много добре към Даниел Младенов, който шутира с левия крак, но опитът му не намери очертанията на вратата. В 25-ата минута логичното се случи. Велко Батровичи подаде пас на фланга към Димо Атанасов, който се откъсна и центрира в наказателното поле, където Румен Руменов с глава не остави никакъв шанс на Валентин Галев.

Секунди по-късно Етър бе близо до втори гол, но пасът на Батрович в наказателното поле не намери Флорент Боджадж. В 38-ата минута Велко Батрович на два пъти пропусна да се разпише. В първата ситуация крилото излезе очи в очи с Галев, но стражът се намеси. Секунди след това Младенов центрира към черногореца, който стреля със странична ножица, но вратарят на Септември за пореден път спаси тима си.

Втората част започна отново с по-добра игра на гостите и в 56-ата минута Боджадж свали коженото кълбо към Даниел Младенов, който се измъна от отбраната на домакините, но стреля встрани от десния стълб на вратата.
В 64-ата минута Руменов центрира в наказателното поле на Септември, където Боджадж свали към Младенов, а той реализира с глава отблизо в опразнената врата.

В 73-ата минута Борис Галчев намери Мирослав Будинов в наказателното поле, но ударът на тарана с глава мина над напречната греда. До края на срещата двата тима намалиха драстично темпото и логично битката завърши без нови попадения.

В следващия кръг Септември гостува на Берое, а Етър ще пътува до Русе, за да премери сили с Дунав.

СЕПТЕМВРИ - ЕТЪР 0:2