Страхотен гол нанесе първа загуба на Парма (видео)

Отборът на СПАЛ нанесе първа загуба на Парма. "Синьо-белите" надвиха с 1:0 "дуковете" в мач от 2-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение реализира Мирко Антенучи в 49-ата минута. 33-годишният нападател беше точен с красив удар от въздуха, като остави безпомощен вратаря Луиджи Сепе. На стадион "Ренато Д`Ара", където СПАЛ домакинства, тимът записа втори пореден успех през тази кампания. Преди седмица играчите на Леонардо Семпличи победиха с 1:0 Болоня на Филипо Индзаги, като станаха третият състав, който има пълен актив от шест точки. Толкова имат големите фаворити Ювентус и Наполи. Първото полувреме срещата беше напълно равностойна, като липсваха чисти голови положения. Втората част стартира с красивото попадение на Антенучи, който вкара 11 гола миналата година в шампионата. Ясмин Куртич пропусна да удвои в 76-ата минута, а след това Парма изпусна две възможности, за да стигне до второто си поредно равенство.
Да Крус стреля покрай гредата в 78-ата минута, а след това Фабио Чераволо в 90-ата минута се размина с гол.

Така Парма остана с една точка в класирането преди домакинството на Ювентус от третия кръг в калчото. СПАЛ пък гостува на Торино другата седмица.