Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Кубрат загуби гостуването на Спартак (Варна)

Кубрат загуби гостуването на Спартак (Варна) в среща от II кръг в Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Делиорманлии поведоха в резултата края на първата част, но през втората варненци обърнаха мача в тяхна полза. Гостите от Кубрат недоволни от главния съдия Емил Георгиев от Шумен изгонил пресилено през втората част на мача двама състезатели от техния отбор.
Спартак все пак владееха повече играта, но пропуските на нападателите им лишиха тима от голово предимство. За разлика от тях в края на първата част Диян Димитров реализира и изведе гостите напред 0:1.В началото на втората част два бързи голове на Ивайло Русев и Илиян Неделчев обърна мача в полза на Спартак 1918 – 2:1. В 60 мин. състезател на гостите беше изгонен за груба игра срещу състезателя на домакините Васко Боев и остави съотборниците си в намален състав.
Въпреки това обаче Кубрат успя да изравни с гола на Юзкан Кемал след реализирана бърза контраатака в 68 мин. Няколко минути след това главният съдия Емил Георгиев от Шумен отсъди дузпа в полза на Спартак и отстрани още един състезател на Кубрат от игра, като остави тима да завърши срещата с 9 състезатели. От бялата точка Васко Боев беше точен за 3:2. В 88-ата минута Стефан Иванов (Спартак) нахул по левия фланг, центрира успоредно на голлинията и защитник на Кубрат 2016 си отбеляза автогол.
След мача видимо изнервени гостите от Кубрат имаха големи претенции към младия рефер от Шумен - Емил Георгиев. Според ръководството реферът е ощетил гостите с пресилено отсъдената дузпа в полза на домакините и показването на двата червени картони на състезателите на Кубрат.