Садово с историческа победа в Трета лига

ФК Садово постигна първа историческа победа в Трета лига срещу ОФК Димитровград с 2:0. В герой за домакините се превърна влезлият като резерва 20 минути преди края на мача Стоян Грънчарски. Нападателят се отчете с два гола. Първото полувреме премина в здрави единоборства и не много голови положения, като домакините пропуснаха няколко изгодни положения чрез Емил Аргиров-Животното. Гостите поставиха на изпитание Стефан Стойчев-Вутата на два пъти, но вратарят се справи отлично и до гол не се стигна. През второто полувреме футболистите на Димитровград отпаднаха, а новакът в групата Садово тръгна да печели мача, изнасяйки играта по-напред. В играя се появи Стоян Грънчарски, който замени Светльо Асенов. Златната резерва отбеляза и двата гола за паметната победа за Садово. За втория гол голям принос имаше записалият първи минути след контузия през новия сезон Георги Ставрев, който центрира точно на крака на Стоян Грънчарски.