Ботев (Нови пазар) взе точка при гостуването на Калиакра (Каварна)

Ботев (Нови пазар) взе точка при гостуването на  Калиакра (Каварна)
Ботев (Нови пазар) пропусна победа при гостуването си на „Калиакра“(Каварна) и завърши 3:3 в среща от II кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Ремито, спечелено край морето, остави отбора от Нови пазар временно на върха в таблицата с класирането след съботните срещи.
Двубоят на градския стадион в Каварна предложи добър футбол с много движение и много обиграване на топката по зеления терен. Гостите от Нови пазар организираха много атаки към вратата на домакините, но въпреки това на два пъти Калиакра (Каварна) поведе до края на първото полувреме в резултата с головете на Денис Андреев и Георги Йорданов.
Интересното е, че двата гола във вратата на Ботев (Нови пазар) паднаха след изпълнение на ъглови удари и разбъркване в наказателното им поле. Два гола за изравняване на резултата 2:2 за гостите  реализира Симеон Симеонов. В началото на втората част Ботев(Нови пазар) поведе 2:3 с гола на Преслав Пасев, но 15 мин. преди края на мача Кирил Кръстев от домакините изравни за 3:3.
В оставащите до края на мача минути новопазарчани взеха инициативата, често атакуваха вратата на домакините, но трудно стигаха до чисти голови ситуации. Две–три минути преди края съдийската бригада от Варна начело с Калоян Цветков си затвори очите при явно сто процентово нарушение в наказателното поле на  Калиакра (Каварна) и не отсъди най-тежкото наказание – дузпа в полза на гостуващият отбор.
„С оглед на развитието на мача не сме доволни от резултата. Бяхме по—добрият отбор и съвсем нормално беше да спечелим срещата. Рефера Калоян Цветков от Варна ни ощети с неотсъдената хиляда процентова дузпа две-три минути преди края на мача, с което повлия на крайния изход“ – каза след срещата Радостин Димов – старши треньор на Ботев (Нови пазар).
В следващия III кръг „Ботев“(Нови пазар) приема у дома в събота Суворово 1, докато Калиакра (Каварна) гостува в неделя на Бенковски (Бяла).