Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Етър с нова победа

Втората си поредна победа в контролите спечели Етър, който би в Дряново с 2:0 Ботев (Гълъбово). "Виолетовите" имаха превес през по-голямата част от мача, докато гостите залагаха на контри и също имаха възможности.

В 26-ата минута удар на Руменов мина над гредата. Отново той откри резултата в 31-ата минута с хубав силен удар, след като получи пас отляво от Ерик Почански. Христо Иванов в 39-ата минута изби удар на гостите директно от корнер. Сърмов стреля от фаул, но топката след рикошет излезе в корнер, а шут на Пехливанов мина край вратата.

В 52-ата минута удар на Крум Стоянов мина до гредата. 2:0 направи Георги Сърмов след атака отляво, започнала от Димо Атанасов, като с бомбен шут от близо 30 метра едва не скъса мрежата. В самия край на мача Иван Стоянов също със силен удар нацели гредата на гостите. След този мач приключи и лагерът на етърци в Дряново. Последната контрола е на 13 юли на стадион "Ивайло" срещу „Литекс”, преди която ще бъде официалното представяне на отбора.

ЕТЪР: Христо Иванов, Крум Стоянов, Венцислав Василев, Артьом Артюнин, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Яни Пехливанов, Румен Руменов, Ерик Почански, Даниел Младенов, Антоний Балъков (Цветомир Цанков, Иван Скерлев, Симеон Иванов, Чавдар Ивайлов, Никола Колев, Велко Батрович, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Кольо Станев, Валери Радославов).