Тунис не успя да победи 10 от Турция

Участникът на световното първенство по футбол Тунис не успя да победи с човек повече Турция в контролен мач, игран в Швейцария. Двубоят завърши 2:2, като южните ни съседи останаха с играч по-малко в 59-ата минута, когато Дженк Тосун беше изгонен.
Именно той откри резултата в началото на втората част, когато се разписа от дузпа в 54-ата минута. Само две минути по-късно Анис Бадри изравни, а в 79-ата Фержани Саси изведе Тунис напред. В самия край на мача Турция стигна до равенството чрез Чаглар Союнджу.
В друга контрола между националния отбори, играна тази вечер, Малта загуби с 0:1 от Грузия в Австрия, макар грузинците да бяха с човек по-малко. Победното попадение за кавказката държава падна от дузпа в 89-ата минута, като негов автор стана Гурам Кашия.