Етър надигра Ботев (Пловдив) и се настани удобно в първата шестица (видео)

Отборът на Етър (Велико Търново) записа важен успех с 1:0 над Ботев (Пловдив) в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за домакините се превърна Румен Руменов, който заби единственото попадение на стадион "Ивайло". С този успех играчите на Красимир Балъков се настаниха удобно в първата шестица. "Болярите" вече имат аванс от три точки пред Черно море и са само на две от петата позиция, която се заема от "канарчетата".

Първият удар в сблъсъка дойде в 12-ата минута, когато Флорент Боджадж запази топката пред наказателното поле и с добър пас наляво намери Румен Руменов непокрит на добра позиция. Халфът спря топката и опита подаване, но Кристиян Димитров успя да се справи със ситуацията и да изчисти кълбото в ъглов удар.

Малко по-късно Аласана Мане опита труден изстрел от далечна дистанция, но топката прелетя далеч от целта. В 21-ата минута Тодор Неделев шутира, но халфът на “канарчетата” не се справи по най-добрия начин и топката излезе в аут. Три минути по-късно Венцислав Василев засече с глава центриране на Мане от фаул, но бранителят не затрудни Кайзер.

Най-чистото положение за домакините се откри в 28-ата минута пред Румен Руменов. Димо Атанасов се включи отляво и центрира, а бранител на “жълто-черните” не изчисти добре. Коженото кълбо се озова в Мане, който майсторски намери Руменов. Атакуващият футболист на “виолетовите” получи топката на перфектна позиция, но младият играч нацели напречната греда.

Все пак логичното се случи в 44-ата минута, когато Иван Стоянов навлезе отляво в наказателното поле, пребори се с Джонатан Перейра и върна кълбото от аутлинията към границата на малкия пеналт, а оттам Румен Руменов не сбърка. Халфът заби своя трети гол от началото на сезона в елита.

В 52-ата минута Димо Атанасов се намеси перфектно. Играчите на Ботев направиха добра контраатака. Вутов намери Перейра на фланга. Крайният бранител стигна до пеналта и центрира по тревата към Стивън Петков, но в последния момент Атанасов изби с шпагат топката в корнер.

В 63-ата минута Лъчезар Балтанов отправи опасен удар, който профуча на сантиметри от дясната греда. В 82-ата минута Перейра напредна по десния фланг и опита центриране. Изпълнението му обаче се превърна в неочакван удар, който полетя към вратата, но Христо Иванов успя да улови топката.

Минута преди края на редовното време резервата Кристиян Добрев бе близо изравнителния гол. Младият футболист пробва да центрира в наказателното поле. Опитът му прехвърли стража на "виолетовите", но коженото кълбо бе избито от голлинията от Иван Скерлев. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка на стадион "Ивайло".

В следващия кръг Етър гостува на Черно море, а “канарчетата” приемат Берое в битката за Тракия.