Алавес се завърна към победите след обрат над Уеска (видео)

Отборът на Алавес записа победа с 2:1 над гостуващия Уеска в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Головете за победителите отбелязаха Джони Родригес (41’) и Рубен Собрино (68’), след като Мой Гомес (35’) бе дал преднина на гостите.

Уеска излезе напред в резултата в 35-ата минута, когато Гомес насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата с шут от далечно разстояние. Домакините обаче изравниха едва шест по-късно чрез Родригес, който с глава засече центриране на Ибай Гомес. Баските стигнаха до пълен обрат в 68-ата минута, когато Рубен Семедо подари топката на Собрино, който се възползва и от границата на наказателното поле веднага прати топката в мрежата на гостите.

С трите точки днес Алавес се изкачи на 3-ото място в класирането с 23 точки, докато Уеска продължава да е на дъното на таблицата с едва 6 пункта.