Резерва измъкна аристократичен ПСЖ в Орлеан

Отборът на Пари Сен Жермен продължава защитата на трофея си в Купата на лигата на Франция. Тази вечер столичани стигнаха до труден успех с 2:1 в гостуването си на втородивизионния Орлеан. Играчите на Томас Тухел подходиха доста аристократично към мача и като че ли чакаха съперникът сам да се победи, което за малко да им изиграе лоша шега.

Гостите взеха преднина в срещата в края на първото полувреме. В 41-ата минута Анхел ди Мария с едно докосване изведе Единсон Кавани, който изскочи зад защитата и с прехвърлящ удар матира вратаря за 0:1.

След това парижани контролираха мача, но видимо не си даваха много зор и се надяваха, че този резултат ще им бъде достатъчен. Домакините обаче бяха на друго мнение. В 69-ата минута Жозеф Лопи получи една топка на около 25 метра от вратата и с много хуабав далечен изстрел успя да прати кълбото в мрежата за 1:1.

Едва тогава гостите се събудиха от летаргията и организираха натиск. Той даде резултат в 81-ата минута, когато резервата Муса Диаби мина като на парад през трима защитници на Орлеан, а след това отблизо отбеляза за 1:2.

Дори и тогава обаче домакините не се предадоха и до последната секунда търсеха изравнителното попадение. В същото време пък играчите на ПСЖ продължиха да пропускат хубави възможности, като най-фрапантната бе в последната минута на мача. Тогава гостите организираха контраатака, след като дори вратарят на Орлеан се бе включил в предни позиции при един корнер и вратата му бе оставена празна. Въпреки това Мбапе не успя да се разпише, тъй като ударът му бе избит от защитник на голлинията.

Все пак ПСЖ взе своето и е първият сигурен участник на 1/4-финала. Останалите мачове от осминафиналите ще се изиграят в сряда.