Амиен взе ценен успех в битката за оцеляване

Отборът на Амиен записа ценна победа с 2:1 над Гингам в гостуването си от 17-ия кръг на Лига 1. Двубоят бе пряк сблъсък между два от отборите, които се борят за оцеляването си в елита и затова трите точки са още по-ценни за гостите.

Амиен откри резултата в 63-ата минута. Тогава Хуан Отеро центрира по земя и Еди Гнахоре отблизо засече за 0:1.

Домакините реагираха бързо и в 70-ата минута възстановиха равенството. Етиен Дидо отправи далечен изстрел и след рикошет топката се озова във вратата.

В 82-ата минута обаче Амиен измъкна победата. Удар на Матийо Бодмер бе спасен от вратаря, след това топката срещна и напречната греда, но Джон Мендоса притича и с глава я прати във вратата за крайното 1:2.

Накрая домакините завършиха мача и в намален състав, след като в добавеното време Маркус Тюрам извърши груб фаул и получи червен картон.

Така Амиен излезе над чертата на 17-ата позиция с 16 точки. Гинган пък записа 9-и пореден мач без успех и остава на дъното на класирането с едва 8 спечелени точки.