Монако отново забуксува

Отборът на Монако продължава да изпитва сериозни затруднения в шампионата на Лига 1. В мач от 15-ия кръг на първенството играчите на Тиери Анри допуснаха обрат до 1:2 при домакинството си на Монпелие. Монегаските поведоха в резултата с попадение на Юри Тилеманс в 42-ата минута, но в последните десет минути на срещата южняците постигнаха успеха. Гатеан Лаборд изравни, а Петър Шкулетич донесе успеха на гостите.

По този начин Монако продължава да е в зоната на изпадащите с едва десет точки от началото на надпреварата. Спасението към момента е на три разстояние. Монпелие от своя страна е най-голямата изненада от началото на шампионата и в момента е на втора позиция с 29 точки.