Ман Юнайтед с нова победа, справи се и с Тотнъм

Манчестър Юнайтед постигна четвърта поредна победа в контролите от началото на подготовката. Този път “червените дяволи” надделяха с 2:1 над Тотнъм в среща от “Интернешънъл Чемпиънс Къп”, играна в Шанхай.

"Червените дяволи" поведоха в 21-ата минута с попадение на Антони Марсиал. С голяма доза късмет "шпорите" изравниха в 65-ата минута, когато удара на Лукас Моура се отклони в бранител на Юнайтед и заблуди Ромеро. Това бе първото попадение, което тимът на Солскяер допуска в приятелските срещи това лято. Анхел Гомес направи резултата 2:1 след индивидуален пробив десет минути преди края.

Двата отбора започнаха доста активно. В първите минути лондончани владееха по-често топката, но в петата блестяща контраатака на съперника можеше да доведе до гол. Даниел Джеймс намери Марсиал и той отправи много хубав диагонален удар, но топката се удари в лявата греда на Гасанига.

В десетата минута Деле Али пропусна да открие резултата. Неговият изстрел бе отразен от Де Хеа. Али на няколко пъти влезе остро в краката на играч на съперника и още в 12-ата минута получи жълт картон. Малко по-късно "червените дяволи" получиха отлична възможност, след като Джеймс бе съборен от Сисоко на границата на наказателното поле. Ашли Йънг изпълни фаула, като ударът му бе точен, но слаб и не затрудни вратаря на "шпорите".

Отборът на Солскяер откри резултата в 21-ата минута след отлична атака. Андреас Перейра напредна и пусна към Марсиал, който стреля в близкия ъгъл на Гасанига. Стражът можеше да се намеси доста по-добре, но пропусна топката покрай себе си.

Муса Сисоко пък имаше голям късмет да не получи картон. Той настъпи с бутоните в областта на корема Даниел Джеймс, който бе паднал на земята. Ситуацията предизвика известни спорове между играчи на двата отбора, но съдията не наказа никой, а в официален мач това щеше да е директен червен картон. Опасни влизания като цяло не липсваха, като и двата отбора играеха агресивно. Към края на полувреме Андреас Перейра отнесе Хари Кейн и получи жълт картон за това.

На почивката Солскяер смени целия отбор, а колегата му Почетино направи шест промени. Първата сериозна опасност след почивката се откри пред Хюн-Мин Сон, който опита да прехвърли Ромеро, но ударът му бе неточен. Тотнъм имаше предимство в тези минути. Ерик Байи получи контузия и напусна десетина минути след началото на втората част. Бранителят напусна на носилка, а травмата на пръв поглед изглеждаше сериозна. Туанзебе се появи на негово място.

“Шпорите” стигнаха до заслужено изравняване в 65-ата минута. Голът обаче падна с голяма доза късмет. Появилият се на почивката Лукас Моура стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в Люк Шоу и заблуди Ромеро. Бразилецът се разписа и в първата контрола на тима срещу Ювентус. Миналия сезон той вкара два гола на "Олд Трафорд" при успеха на Тотнъм с 3:0.

В последната част на двубоя темпото стана по-ниско преди Юнайтед да стигне до ново попадение. Десет минути преди края Анхел Гомес тръгна отляво, направи двойно с Мата, мина покрай няколко защитници и технично прати топката в далечния ъгъл за 2:1. Малко по-късно гол на Рашфорд бе отменен поради засада.

Тотнъм натисна в края на срещата и стигна до няколко положения, но не и до гол. Най-добрата възможност се откри пред Моура, който стреля с глава покрай вратата.

ТОТНЪМ - МАН ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 - Марсиал (21)
1:1 - Моура (65)
1:2 - Гомес (80)