Манчестър Сити се разправи с десет "вълци" (видео)

Манчестър Сити победи с класическото 3:0 Уулвърхамптън в домакинството си на "Етихад" от 22-ия кръг в Премиър лийг. "Гражданите" бяха по-добрият отбор в мача, но бяха подпомогнати и от факта, че "Вълците" играха с човек по-малко от 19-ата минута, когато Уили Боли бе изгонен от игра. Те стигнаха до успеха с попадения на Габриел Жезус в 10-ата и 39-ата минута от дузпа, а в 79-ата минута Конър Коади си вкара автогол, оформяйки крайния резултат. С този успех шампионите отново стопиха изоставането си от лидера Ливърпул на 4 точки.

Джосеп Гуардиола бе избрал за този мач в атака да започнат Рахим Стърлинг, Габриел Жезус и Льорой Сане. В средата на терена пък стартираха Бернардо Силва, Фернандиньо и Давид Силва.

Гостите пък излязоха с Раул Хименес и Диого Жота в предни позиции, а в ролята на плеймейкър действаше Жоао Моутиньо.

Манчестър Сити откри резултата още с първата си добра атака в мача. В 10-ата минута Сане получи пас на скорост по лявото крило и прати топката успоредно на голлинията, а за Габриел Жезус остана единствено да я засече във вратата за 1:0.

В 15-ата минута последва нова възможност за домакините. Давид Силва стреля извън наказателното поле, топката рикошира в защитник и се насочи опасно към вратата и Руи Патрисио показа блестящ рефлекс.

В 19-ата минута Уулвърхамптън остана с човек по-малко, след като Уили Боли получи директен червен картон за агресивно влизане в краката на Бернадро Силва, макар да игра първо с топката.

Дори и в намален състав обаче "Вълците" показаха, че няма да се предадат лесно. В 36-ата минута Раул Хименес отне в средата на терена и организира светкавична контраатака, подавайки за Джони Кастро, който пък пусна диагонален пас в наказателното поле за Диого Жота, но той се размина на сантиметри от това да засече топката във вратата.

В 39-ата минута обаче Рахим Стърлинг бе спънат в наказателното поле от Райън Бенет, съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Габриел Жезус за 2:0.

Домакините продължиха да диктуват събитията и през втората част. Първо Сане пропусна страхотна възможност, като получи на добра позиция, но отправи комичен удар. След това в 55-ата минута Кайл Уокър стреля мощно от около 25 метра и Руи Патрисио трябваше да се намесва решително.

В 66-ата минута появилият се от скамейката Кевин де Бройне отправи бомбен шут от воле, но топката премина покрай вратата.

В 69-ата минута Рахим Стърлинг бе изведен на скорост в пеналта и Руи Патрисио със самоотвержена намеса се хвърли в краката му, за да предотврати нов гол.

В 78-ата минута отново Де Бройне тества рефлексите на Патрисио със силен удар във вратата. При последвалия корнер белгиецът центрира остро в наказателното поле, където Конър Коади с глава прати топката в собствената си врата.

С тази победа Ман Сити събра актив от 53 точки и запазва втората си позиция в класирането. Уулвс пък се намират на 11-ото място с 29 точки.