Зимна подготовка на отборите от Първа лига

Зимна подготовка на отборите от Първа лига

Отборите от Първа лига постепенно започват подготовка за втората част от шампионата. Тимовете стартират тренировки на родна почва, а след около седмица всички заминават на лагери в чужбина. По-голямата част от тях по традиция ще бъдат в Анталия и околностите, където ще изиграят множество проверки. По традиция Sportal.bg и Sportal TV ще ви направят съпричастни с всичко най-интересно от мястото на събитието в Турция. Тук пък ще можете да следите резултатите от контролните мачове на тимовете от елита ни. Таблицата ще бъде допълвана при всяка промяна, обявена от клубовете.

ЛУДОГОРЕЦ

Начало подготовка: 7 януари
Лагер: 9 януари - 3 февруари, Белек
Контроли:
15 януари: Лудогорец - Ботошани (Румъния) 1:3 ВИДЕО
18 януари: Лудогорец - Хонвед (Унгария) 4:2 ВИДЕО
22 януари: Лудогорец - Клуж (Румъния) 0:2 ВИДЕО
25 януари: Лудогорец - Лехия (Полша) 0:1 ВИДЕО
1 февруари: Лудогорец - Ахмат (Русия)
2 февруари: Лудогорец - Цървена звезда (Сърбия)

ЦСКА-СОФИЯ
Начало на подготовка: 9 януари
Лагер: 15 януари - 29 януари, Марбея
Контроли:
16 януари: ЦСКА-София - Бохум (Германия) 1:1 ВИДЕО
20 януари: ЦСКА-София - Академия Пушкаш (Унгария) 1:3
23 януари: ЦСКА-София - Шенхуа Шанхай (Китай) 1:0
28 януари: ЦСКА-София - Виктория Пилзен (Чехия)

ЛЕВСКИ
Начало на подготовката: 8 януари, Кипър
Лагер: 10 януари - 9 февруари
Контроли:
19 януари: Левски - УФА (Русия) 1:1
25 януари: Левски - Хенан (Китай) 0:1 ВИДЕО
30 януари: Левски - Висла Плоцк (Полша)
02 февруари: Левски - Урал (Русия)
05 февруари: Левски - Судува (Литва)
08 февруари: Левски - Чукарички (Сърбия)

БЕРОЕ
Начало на подготовката: 7 януари
Лагер: 16 януари - 1 февруари, Белек
Контроли:
16 януари, 12:30: Берое - Ботев Гълъбово 4:1
20 януари: Берое - Астра Гюргево (Румъния) 1:1 ВИДЕО
22 януари: Берое - Мезьокьовеш (Унгария) 1:1 ВИДЕО
27 януари: Берое - Нефтчи (Азербайджан)
30 януари: Берое - Заглембе (Полша)
9 февруари: Берое - ?

БОТЕВ (ПЛОВДИВ)
Начало на подготовката: 7 януари
Лагер: 24 януари - 4 февруари, Лара
Контроли:
22 януари: Ботев - Локомотив (ГО) 2:0
26 януари: Ботев - Радник Сурдулица (Сърбия) 1:1 ВИДЕО
29 януари: Ботев - Пяст Гливице (Полша)
31 януари: Ботев - Слован Либерец (Чехия)
02 февруари: Ботев - Криля Советов (Русия)
04 февруари: Ботев - Шахтьор Донецк (Уркайна)

ЧЕРНО МОРЕ
Начало на подготовката: 5 януари
Лагери: 17 януари - 1 февруари, Алания
Контроли:
16 януари, 13:00: Черно море - Черноморец (Балчик) 1:1
22 януари: Черно море - Медж Легница (Полша) 1:1
24 януари: Черно море - Арка Гдиния (Полша) 0:1 ВИДЕО
28 януари: Черно море - Вардар Скопие (Македония)
30 януари: Черно море - Олександрия (Украйна)
6 февруари: Черно море - Дунав

ЕТЪР
Начало на подготовката: 7 януари
Лагер: 17 януари - 1 февруари, Лара
Контроли:
13 януари, 15:00: Етър - Спартак Плевен 3:0
20 януари: Етър - Динамо Загреб (Хърватия) 1:1 ВИДЕО
23 януари: Етър - Лех Познан (Полша) 3:1 ВИДЕО
26 януари: Етър - Висла (Полша) 1:1 ВИДЕО
30 януари: Етър - Кемниц (Германия)
8 февруари: Етър - Литекс

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)
Начало на подготовка: 7 януари
Лагер: 25 януари - 10 февруари, Лара
Контроли:
12 януари, 15:00: Локомотив Пловдив - Локомотив Пловдив до 19 8:0
16 януари, 15:00: Локомотив Пловдив - Марица 4:0
20 януари, 14:30: Локомотив Пловдив - Локомотив Горна Оряховица 2:0
24 януари, 13:00: Локомотив Пловдив - Черноморец (Балчик) 7:0
28 януари: Локомотив Пловдив - Динамо Тбилиси (Грузия)
1 февруари: Локомотив Пловдив - Беласица Струмица (Македония)
5 февруари: Локомотив Пловдив - Спартак Суботица (Сърбия)
9 февруари: Локомотив Пловдив - Сеница (Словакия)

БОТЕВ (ВРАЦА)
Начало на подготовката: 8 януари
Лагер: 22 януари - 2 февруари, Алания
Контроли:
17 януари, 14:00: Ботев - Дунав 0:2
26 януари: Ботев - Олександрия (Украйна)
28 януари: Ботев - Македония Гьорче Петров (Македония)
30 януари: Ботев - Серед (Словакия)
1 февруари: Ботев - Акжаик (Казахстан)

СЛАВИЯ
Начало на подготовката: 9 януари
Лагери: 15 януари - началото на февруари, Алания
Контроли:
19 януари, 14:30 часа: Славия - Миедж Легница (Полша) 1:2 ВИДЕО
22 януари: Славия - Арка Гдиния (Полша) 0:0 ВИДЕО

30 януари: Славия - Университатя Клуж (Румъния)

ВИТОША

Начало на подготовка: 8 януари
Лагер: 28 януари - 8 февруари, Лара

Контроли:

26 януари: Витоша - Марица 2:1

30 януари, 11:00 часа: Витоша -  Шахтьор Солигорск (Беларус)

1 февруари: Витоша - Факел (Русия)

4 февруари: Витоша - Борац Баня Лука (Сърбия)

7 февруари: Витоша - Фредерика (Дания)

ДУНАВ

Начало подготовка: 5 януари
Лагер: 19 януари - 1 февруари, Лара

Контроли:

17 януари, 14:00: Дунав - Ботев (Враца) 2:0
22 януари: Дунав - Жетису (Казахстан) 1:4
24 януари: Дунав - Сепси (Румъния) 0:1 (прекратена)
ВИДЕО

26 януари: Дунав - Поханг Стилърс (Корея)

28 януари: Дунав - Шинник (Русия)

31 януари: Дунав - Химки (Русия)

6 февруари: Дунав - Черно море

СЕПТЕМВРИ

Начало на подготовката: 7 януари
Лагер: 17 януари - 8 февруари, Белек

Контроли:

20 януари: Септември - Актобе (Казахстан) 2:2
23 януари: Септември - Карпати Лвов (Украйна) 0:1 ВИДЕО
25 януари: Септември - Олборг (Дания) 1:4 ВИДЕО
31 януари: Септември - Ружомберок (Словакия)
03 февруари, 11 часа - Септември - Бате Борисов (Беларус)
06 февруари: Септември - Чихура (Грузия)
07 февруари: Иртиш (Казахстан)

ВЕРЕЯ

Начало подготовка: 12 януари

Контроли:

24 януари: Верея - Ботев (Гълъбово) 1:2

Още от БГ Футбол

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти