Мексико подчини САЩ във финала на "Голд Къп" (видео)

Мексико победи с 1:0 САЩ във финала на "Голд Къп" и заслужено спечели трофея. Двубоят се игра на "Солджър Фийлд" в Чикаго, но мексиканците имаха солидна подкрепа от трибуните и успяха да надделят над тима на Грег Берхалтър благодарение на красив гол на Джонатан Дос Сантос в 73-ата минута.

Американците пропуснаха най-чистите си положения в началото на двубоя. Джоузи Алтидор изведе по перфектен начин Кристиан Пулишич, но новото попълнение на Челси не можа да преодолее вратаря Гийермо Очоа. Много скоро и самият Алтидор имаше шанс да открие резултата, но шутира в аут.
До края на полувреме Мексико доминираше, но нулевото равенство се запази. В 50-ата минута след изпъление на корнер Джордан Морис стреля, но Андрес Гуардадо изчисти от голлинията. Последва мощен натиск на "ацтеките", за дад дойде 73-ата минута и звездният миг на Дос Сантос. Атаката започна Гуардадо, а Раул Хименес подаде с пета на Дос Сантос, който с прецизен удар матира Зак Стефен.

"Янките" се хвърлиха в отчаян щурм в последните минути и можеха да изравнят, но Очоа се справи с изстрела на резервата Кристиан Ролдан. Трофеят е първи за Мексико под ръководството на Херардо Мартино.

МЕКСИКО - САЩ 1:0 (0:0)
1:0 Дж. Дос Сантос (73)