ЦСКА-София наказа хегемона на Австрия, нападател изуми с нескопосана дузпа (видео)

Отборът на ЦСКА-София постигна изключително престижна победа като за финал на подготвителния си лагер в Австрия. “Червените” надиграха с 1:0 местния хегемон Ред Бул (Залцбург). Единственото попадение отбеляза Евандро. Бразилецът завърши хубава комбинация в средата на първото полувреме. През втората част австрийците можеха да изравнят, след като получиха право да изпълнят дузпа, но Смаил Превляк предизвика смях сред зрителите с изпълнението си.

Наставникът на “червените” Добромир Митов избра да започне мача със състав - на вратата Витаутас Черниаускас, в защита Стойчо Атанасов, Пламен Гълъбов, Нуно Томаш и Жеферсон. В халфовата линия действаха Рубен Пинто, Тиаго Родригес и Кристиян Малинов, а по двете крила Евандро и младият Митко Митков. На върха на атаката бе Тони Уот.

В първите минути двата тима действаха предпазливо и чисти положения в първите 20 минути липсваха. Първата опасност дойде в 21-ата, когато австрийците организираха добра атака отдясно, при която последва центриране към Ороз, но в последния момент Атанасов протегна крак и изби в корнер. Малко по-късно ЦСКА-София отговори с опасно положение, при което Митков не успя да засече топката от чиста позиция.

Резултатът бе открит от българите в 34-ата минута. Бърза комбинация в предни позиции позволи на Рубен Пинто да изведе с едно докосване Евандро, който напредна в наказателното поле и технично прониза вратаря Станкович.

До края на първата част не се случи нищо кой знае колко вълнуващо на терена и така "червените" се прибраха на почивка с аванс. В началото на втората част последваха атаки и към двете врати, но чистите положения липсваха.

Така се стигна до 61-ата минута на срещата, когато нападател на австрийците получи дълъг пас в наказателното поле. Резервният вратар на ЦСКА-София Густаво Бусато излезе да скъси ъгъла, при което последва съприкосновение, като съдията реши, че стражът е нарушил правилата и посочи бялата точка. Зад топката застана босненският национал Превляк, но изпълнението му бе много лошо и прати кълбото високо над вратата.

В последния половин час на мача, темпото спадна и на няколко пъти медицинските щабове на двата тима трябваше да влизат на терена, за да оказват лекарска помощ на футболисти. Все пак в последната минута на срещата "червените" можеха да стигнат и до втори гол. При една изритана топка от половината на българите Пинто се оказа сам срещу вратаря, но се засуети и не успя да отправи удар, с който да прекърши окончателно съперника. Така или иначе ЦСКА-София се поздрави с престижен успех като за финал на основната част от подготовката си. Официалното представяне на отбора ще бъде срещу Вихрен в събота, което ще бъде и последната проверка на тима преди европейските мачове с Титоград.

ЦСКА-София 1:0 Ред Бул (Залцбург)