Кърджали ликува! Арда е в елита за първи път в историята си, сълзите са за Септември (видео + галерии)

Отборът на Арда се класира за елита на българския футбол за първи път в историята на клуба от Кърджали. Играчите на Стамен Белчев спечелиха баража за влизане срещу Септември с 1:0 след продължения и така през следващия сезон ще са в най-високото ниво на родния футбол. Единственото попадение бе дело на местния любимец Ахмед Осман, който е в тима още от аматьорските нива на футбола. Техничният халф се разписа в 111-ата минута, след като в редовните 90 минути до попадение не се стигна.

68 Септември - Арда

През първата част тимът от Арда бе по-активният на терена, но пък по-чистите положения бяха за Септември. В средата на полувремето опасен удар на Дарко Глишик мина на сантиметри покрай вратата на Иван Караджов. Отново македонецът можеше да открие, след като получи пас на чиста позиция от Здравко Димитров, но диагоналният му удар бе докоснат от стража на тима от Кърджали и излезе в ъглов удар. В самия край на първата част Арда също бе близо до откриването, след като далечен удар на Веселин Марчев рикошира в гърба на Борис Галчев и мина на сантиметри от гредата на Янко Георгиев.

През втората част Арда продължи да е по-активният тим, докато Септември действаше по-често на контраатака. В 72-ата минута дойде най-чистото положение в мача. Деян Лозен изведе на отлична позиция Иван Коконов сам срещу резервния вратар на софиянци Валентин Галев, но стражът спаси и изби в ъглов удар. До края на редовните 90 минути двата тима не успяха да си отбележат гол и така срещата стигна до продължения.

В самото начало на допълнителното време Септември остана с човек по-малко. Асен Чандъров получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена предварително.

При това положение тимът от Кърджали започна да играе все по-активно, докато тимът от София предпочете да се защитава в очакване на дузпите. В 111-ата минута натискът на Арда даде резултат и резултатът бе открит. Митко Плахов се възползва от едно бързо изпълнение на тъч и върна топката към наказателното поле. Там Венци Христов не успя да засече топката, но кълбото стигна до Ахмед Осман, който хладнокръвно прати топката покрай Галев за 1:0 в полза на тима му.

В 117-ата минута двата тима получиха по един червен картон. Ахмед Осман фаулира Боби Галчев и получи второ официално предупреждение. При създалото се меле халфът на Септември посегна да удари съперника и бе изгонен.

39 Радостта на Арда

До края на мача Септември хвърли всичко в предни позиции, но не успя да постигне нищо. Напротив - Арда можеше да стигне до второ попадение, но Димитър Алексиев се забави на чиста позиция и пропусна. Така или иначе Арда успя да изкове победата в 120-те минути и така ще бъде част от Първа лига през следващия сезон.