Левски загря за Лудогорец с прекрасна победа над Черно море (видео+галерия)

Отборът на Левски постигна страхотна победа с 5:1 над Черно море в сблъсък от 33-ия кръг на Първа професионална лига. "Сините" записаха и първи успех на "Герена" за 2019 година. Попаденията за 26-кратните шампиони на България реализираха Станислав Костов (16, 46), Паулиньо (19), Давиде Мариани (32) и Станислав Иванов (83). Точен за "моряците" бе Дани Кики (86).

106 Левски - Черно море

С този успех отборът на Георги Тодоров събра актив от 65 точки. "Сините" намалиха изоставането си от лидера Лудогорец на седем точки, а ЦСКА-София има четири повече от Левски. Черно море пък остава на шестото място с 48 пункта.

Първата интересна ситуация на стадион "Георги Аспарухов" сътвориха гостите от Варна. Талантът на "моряците" Мартин Минчев направи мощен пробив отляво, след което центрира на втора греда, където обаче Аристот Ндонгала не успя да засече подаването.

В 11-ата минута отново Минчев центрира много прецизно към Ндонгала, който този път отправи удар с глава, но опитът му не успя да порази мрежата на "сините".

В 16-ата минута Левски откри резултата. В автор на попадението се превърна Станислав Костов, който засече с глава перфектно центриране на Станислав Иванов.

Три минути по-късно Паулиньо зарадва феновете на тима за втори път. Илия Юруков с перфектно подаване от десния фланг намери бразилеца сам пред вратарското поле, а крилото от воле наказа Китанов за 2:0.

В 27-ата минута Дани Кики центрира от корнер на първа греда, където обаче бранител на Левски се справи със ситуацията.

В 31-ата минута Давиде Мариани оформи класиката в сблъсъка. В главно действащо лице отново се превърна Станислав Иванов, който асистира, макар и малко случайно на швейцареца. Халфът не пропусна да накаже "моряците" от близка дистанция.

Пет минути преди края на първата част се откри пореден шанс пред столичани. Живко Миланов центрира към Станислав Костов, той стреля от воле, но стражът на гостите се справи.

В 45-ата минута Нуно Рейш отклони с глава подаването от корнер на Мариани към Кали Тиам, който стреля, но коженото кълбо мина на сантиметри от гредата.

60 секунди след подновяването на играта Костов заби поредния си гол в елита. Паулиньо нахлу мощно в наказателното поле и подаде към голмайстора на тима, който елегантно излъга Китанов и мушна топката в мрежата за четвърти път.

В 51-ата минута Станислав Иванов имаше добра възможност да подаде опасно в наказателното поле, но Мартин Костадинов успя да избие в ъглов удар.

В 64-ата минута Аристит Ндонгала шутира от далечна дистанция, но опитът му не намери целта. Секунди по-късно Живко Миланов центрира в наказателното поле към Костов, който обаче не успя да се добере до топката.

В 83-ата минута Паулиньо направи пореден пробив, след което центрира към Станислав Иванов, който с глава майсторски прониза Китанов. Вратарят докосна топката, но не успя да предотврати гола.

В 86-ата минута Дани Кики вкара почетен гол за "моряците". Минчев намери много добре халфа, който беше изпуснат от бранителите на домакините и от воле разстреля Николай Михайлов.

Отговорът на футболистите на Георги Тодоров не закъсня. Давиде Мариани стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на гостите улови кълбото. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Георги Аспарухов".

В следващия кръг Левски гостува в Разград на Лудогорец, а Черно море приема Ботев (Пловдив).

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 5:1