Труден, но изключително важен успех за Каролина

Уорън Фоугъл и Нино Нидеррейтер се разписаха с рамките на 48 секунди в началото на третата част, с което донесоха победата на Каролина като гост на Ню Йорк Айлъндърс с 2:1 във втория мач от полуфиналната серия на плейофите на Източната конференция в Националната хокейна лига.

Каролина поведе с 2:0 в серията, в която се играе до четири успеха от седем мача.

Матю Барзал откри резултата за Айлъндърс в първата част, през втория период двата тима не успяха да отбележат нов гол, а с двете попадение в началото на третата третина Каролина стигна до успеха.

Вратарят Петр Мразек отрази девет от десет удара преди да напусне игра заради контузия в седмата минута на втората част. Той беше заменен от Къртис МакЕлхини, който направи 17 спасявания и помогна на Каролина да спечели за шести път в последните си седем мача от плейофите.

Стражът Робин Ленър отрази 16 удара за Айлъндърс.