Втора поредна загуба за отбора на Стефан Велков

Валвийк победи с 2:1 Ден Бош в среща от 23-ия кръг на холандската Еерсте дивизие. Българският защитник на гостите Стефан Велков не игра заради контузия, а отборът му допусна второ поредно поражение и вече изостава на 4 точки от водача в класирането Твенте.

Дилан Сейс и Дан Риенстра отбелязаха головете за Валвийк още до почивката, а исканият преди няколко месеца от ЦСКА-София Стефано Белтраме беше точен за Ден Бош в 74-ата минута.

Твенте разгроми с 4:1 Хелмонд Спорт и увеличи преднината си на върха. На трето място е Го Ахед Ийгълс, въпреки домакинското поражение с 0:1 от ФК Айндховен.