Битка до последен дъх и голяма драма в края в дербито на Пловдив (видео)

Локомотив и Ботев изиграха интригуващо дерби на Пловдив, което след много битка и инфарктни моменти в края завърши 1:1. Резултата откри Лазар Марин в осмата минута, а Стивън Езе изравни в 53-ата минута.

Като цяло смърфовете бяха по-добрият отбор в този напечен двубой, но победата можеше да отиде във всеки един от двата непримирими съперника, които си размениха по една греда в края на срещата. Първо това стори Пиргов в 81-ата минута след феноменален удар с глава. В заключителните секунди на даденото от рефера триминутно пордължение на мача пък Малембана шутира в дясната греда след подаване с глава на Езе.

98 Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 1:1

За отбелязване е, че Ботев игра без част от най-добрите си футболисти, тъй като с контузии са звездите на тима Тодор Неделев и Антонио Вутов, а младият Кристиан Добрев бе продаден през седмицата на Порто.

Срещата започна равностойно, а Ботев откри резултата при първата по-опасна атака. Канарчетата комбинираха добре през ценнтъра на терена в 8-ата минута, топката стигна до Виана, който я отклони към нахлуващия на скорост в наказателното поле Лазар Марин. Последва много добър диагонален шут на защитника от малък ъгъл, който се спря в мрежата на смърфовете - 1:0 за Ботев.

Локомотив опита да наложи натиск след полученото попадение, но до 42-ата минута така и не успя да създаде нещо по-опасно. Във въпросната минута обаче Илиев получи пас в наказателното поле и опита да преодолее двама футболисти в жълто, но не успя и падна на терена. Последва шут на Умарбаев, който бе блокиран. След това топката отново попадна в таджикистанеца, който я овладя отляво, излъга двама противникови състезатели и върна отлично към Цветанов, а крилото на смърфовете стреля над напречната греда.

След почивката домакините взеха инициативата и почти през цялото време атаките бяха по посока вратата на Ботев. В началото на втората част Локо получи шанс да изпълни фаул на двайсетина метра фронтално срещу вратата на канарчетата, но Димитър Илиев шутира на метър над напречната греда.

Все пак черно-белите успяха да изравнят малко по-късно. В 53-ата минута Умарбаев центрира от фаул към задната греда, където Кристиян Димитров изпусна Стивън Езе и защитникът на Локо вкара след удар с крак от 4-5 метра.

След час игра Умарбаев изведе Ошболт, който овладя и стреля ефектно с пета, но Георгиев внимаваше и улови. Няколко минути преди тази ситуация Локо изяви претенции за дузпа след шут отблизо, който намери ръката на Терзиев, но реферът Никола Попов прецени, че халфът е нямал време за реакция и остави играта да продължи.

И когато изглеждаше, че футболистите на Бруно Акрапович владеят инициативата, Ботев осъществи опасна атака отдясоно. Тя завърши с центриране по земя и шут на Перван от границата на наказателното поле, който Луков улови.

В 81-ата минута канарчетата бяха много близо до втори гол. Тогава Пиргов надскочи Езе и след изключителен удар с глава почти от границата на голямото наказателно поле нацели напречната греда.

Локо отговори с два шута на Ошболт към края на напеченото дерби, но първият излезе в аут, а вторият бе спасен от Янко Георгиев. Това даде импулс на смърфовете, които наложиха тотален натиск в заключителните седем-осем минути.

В заключителните секунди на даденото от съдията триминутно продължение на срещата топката бе центрирана към Стивър Езе, който надскочи Димитров и я свали за Малемба. Защитникът на черно-белите стреля от 4-5 метра, но в гредата.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1