Златан отново главен герой в спектакъла на Калифорния (видео)

Шведската звезда Златан Ибрахимович отново беше център на внимание в дербито на Калифорния. Той отбеляза два гола за своя тим Лос Анджелис Галакси в гостуването на лидера в първенството и градски съперник Лос Анджелис. Дербито от 27-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър за втори пореден път се превърна в истински спектакъл и завърши 3:3. Както е известно, само преди месец Ибра вкара исторически хеттрик за успеха с 3:2 в предния сблъсък между двата клуба.

Пред около 23 000 зрители на "Банк ъф Калифорния Стейдиъм" играчите на Гийермо Скелото започнаха ударно и в 16-ата минута водеха с 3:1.

Още във втората минута Кристиан Павон изведе Ибра, който с плътен удар с левия крак матира стража на домакините. Десет минути по-късно Блесинг изравни с глава, но Златан върна преднината на Галакси в 15-ата минута. Този път той беше изведен зад защитата от Алварес, след което технично преодоля вратаря Милър и вкара своя осми гол във вратата на Лос Анджелис от пристигането си в МЛС. Попадението беше негово 22-о за сезона, като изравни постижението си от миналия сезон, но тогава стори това в 27 мача, а сега имаше нужда от 22 срещи.

При следващата атака новото попълнение Павон също записа името си сред голмайсторите. Пристигналият от Бока Хуниорс нападател вкара своя първи гол в САЩ и даде комфортна преднина на своя отбор.

Лидерът в първенството, който имаше точно 20 точки преднина пред Ибра и компания преди срещата, упражни сериозен натиск в оставащите минути. След няколко пропуска "черните" върнаха един гол в последните секунди на първата част. Капитанът Карлос Вела стреля, топката рикошира в защитник и попадна в Блесинг, който намали.

През втората част Лос Анджелис бяха определено много по-активни. Футболистите на Боб Брадли стигнаха до 3:3 в 53-ата минута, когато звездата Вела изравни. Десетката на ЛА технично прати топката в мрежата и вече има 27 попадения в шампионата от 26 срещи.

Именно мексиканският национал е лидер при стрелците в първенството. Той обаче се контузи и трябваше да напусне принудително, а съотборниците му Роси и Диаманде направиха няколко пропуска. Така домакините се размениха с исторически обрат и първа победа в дербито. В 93-ата минута Златан беше близо до нов хеттрик след удар от 17 метра, но топката мина встрани от лявата греда.

Галакси прекъсна серията от пет поредни победи на Лос Анджелис в шампионата и продължава да няма загуба в градското дерби - 2 победи и 3 равенства. Интересното е,

че последното поражение на лидера в Западната конференция бе именно срещу Галакси, когато Ибрахимович вкара хеттрик

.

Тимът на Брадли остана на първо място с актив от 62 точки, докато Ибра и компания имат 42 точки и заемат четвърта позиция във временното класиране на Западната конференция.