Обамеянг донесе успех на Арсенал на старта

Арсенал започна успешно новия сезон, след като спечели с 1:0 гостуването си на Нюкасъл в мач от първия кръг на английското първенство. Единственото попадение в мача бе дело на Пиер-Емерик Обамеянг в 58-ата минута. Отборът на Унай Емери имаше предимство в срещата и стигна до заслужена победа, въпреки че създаде доста малко голови положения.

Повече от новите попълнение на "артилеристите" започнаха мача на резервната скамейка. Емери даде шанс на 19-годишните Джо Уилок и Рийс Нелсон, които започнаха като титуляри. След почивката за тима дебютираха Никола Пепе и Дани Себайос, но нямаха много време да демонстрират качествата си.

“Свраките” имаха своите моменти през първото полувреме, когато Джонджо Шелви удари греда, но след почивката не затрудниха почти с нищо съперника си. Двубоят бе дебют за новия мениджър Стив Брус, на когото му предстои тежка задача. Част от феновете протестираха срещу ръководството на клуба и собственика Майк Ашли.

Срещата започна с активни действия, но и доста грешки в първите минути. На двата отбора им трябваше време, за да намерят ритъма си в дъждовния следобед в Нюкасъл. Лондончани владееха повече топката, а домакините опитваха да застрашават Лено с бързи контраатаки, но и пред двете врати нямаше положения.

Тимът на Емери нямаше никакви идеи в атака, докато нападенията на "свраките" носеха по-голяма опасност. В 17-ата минута се стигна до първото реално голово положение след центриране на Мат Ричи към Жоелинтон, но бразилецът не успя да засече добре топката с глава. Малко по-късно защитата на Арсенал отново имаше проблеми, а мощен удар от воле на Джонджо Шелви завърши в гредата.

Тази ситуация оживи лондончани и те можеха да поведат в резултата, но Мхитарян стреля над вратата от прекрасна позиция в наказателното поле. Новото попълнение на Нюкасъл Жоелинтон също пробва изстрел, но право в Лено. В този период гостите имаха известно предимство и стигнаха до още една отлична ситуация пред вратата на съперника. Обамеянг бе изведен отлично отляво, овладя прекрасно и стреля, но Дубравка се справи.

След почивката отборът на Стив Брус бе далеч по-пасивен, а Арсенал дочака своя момент. Мейтланд-Найлс проби отдясно покрай влезлия като резерва Йетро Вилемс и прати топката в наказателното поле на крака на Обамеянг, който я овладя и прати покрай вратаря на домакините. "Артилеристите" имаха доста сериозен контрол върху случващото се на терена през второто полувреме. След гола те владееха топката и играеха разумно, а съперникът им с нищо не се опитваше да ги затрудни.

Две от новите попълнения на "топчиите" Дани Себайос и Никола Пепе направиха своя дебют, след като Емери ги пусна в игра през втората част. Нюкасъл опита да заиграе по-агресивно към края на срещата, но стигна само до няколко центрирания, с които защитата на гостите се справи.

НЮКАСЪЛ - АРСЕНАЛ 0:1

0:1 - Обамеянг (58)