Фейенорд и ПСВ са близо до плейофите

Преди няколко дни Фейенорд и ПСВ Айндховен започнаха с разочароващи резултати сезона в Ередивизие, но днес постигнаха победи в третия квалификационен кръг на Лига Европа, които ги доближиха до участие в плейофите на турнира.

Фейенорд разгроми с 4:0 Динамо (Тбилиси), но три от попаденията паднаха след 80-ата минута. Резултата откри Луис Синистера в края на първото полувреме след асистенция на Стивън Бергюс. Последваха много пропуски на домакините, за да се стигне до 79-ата минута и червения картон на Акаки Шулая от Динамо. В 82-ата Давити Кобури си заби автогол, в 85-ата Бергюс реализира дузпа, а в 88-ата Лусиано Нарсинг довърши гостите от Грузия с четвърти гол.

ПСВ Айндховен се справи с 1:0 с норвежкия Хаугесунд и едва ли ще допусне изненада на реванша у дома. Единственото попадение беше дело на Стивън Бергвайн от дузпа в 24-ата минута.

Домакините отправиха повече удари от холандския гранд, но нито един не попадна в очертанията на вратата.