Атлетико направи обрат срещу мексиканския си сателит (видео)

Младокът Серхио Камело вдъхнови Атлетико Мадрид за обрат срещу мексиканския Атлетико (Сан Луис). Това беше пети пореден успех за тима на Диего Симеоне в контролите. От новите попълнения като титуляри стартираха Киърън Трипиър, Фелипе, Ренан Лоди и Жоао Феликс. Най-добро впечатление обаче остави влезлият като резерва Камело, който изравни в 72-ата минута. Победата пък стана факт с автогол на Хуан Порталес в 84-ата.

Атлетико игра бавно и без особена агресия срещу мексиканския си филиал. Домакините поведоха в 11-ата минута, а точен беше Николас Ибанес, когото неотдавна Атлетико купи, но веднага преотстъпи обратно на настоящия му клуб. 24-годишният нападател наказа грешка на Ян Облак и прати топката в мрежата. В тази ситуация топката първо срещна гредата, но се върна в Ибанес и той не сбърка.
През второто полувреме "дюшекчиите" започнаха да атакуват с повече хора и за мексиканците стана трудно. Пропуски направиха Анхел Корея и Диего Коща. В 72-ата минута Серхио Камело, който дебютира в края на миналия сезон срещу Леванте и отбеляза гол, отново показа, че има отлично бъдеще пред себе си. Той се пласира на точното място в наказателното поле и засече с глава центриране от десния фланг - 1:1.

В края положения имаше и пред двете врати, но късметът обърна гръб на домакините. След пробив и центриране на Ману Санчес защитникът Порталес не се ориентира добре и прати топката в собствената си врата.

Това беше последна проверка за Атлетико зад Океана. Подготовката ще приключи с мач срещу Ювентус в Стокхолм на 10 август, а на 18-и е първият мач от сезона в Ла Лига - домакинство на Хетафе.