Късна драма в Сардиния приближи Лацио до лидерите (видео)

Отборът на Лацио влезе в битката за титлата в Серия А. Римските "орли" се приближиха само на 3 точки от лидерите Интер и Ювентус след успех с 2:1 като гост на Каляри в последния двубой от 16-ия кръг. Успехът не дойде никак лесно за Лацио, който изоставаше в резултата до 90-ата минута. Каляри направи куп пропуски през второто полувреме и плати скъпо за разсеяната игра. Преди това поражение сардинци се намираха в чудесна серия от 14 мача без загуба във всички турнири, като за последно познаха вкуса на поражението на 1 септември срещу Интер.
Двубоят започна фантастично за домакините. Джовани Симеоне откри с красиво попадение в 8-ата минута. Топката беше насочена в наказателното поле с глава, където Симеоне, макар и пресиран от защитник, успя да я насочи технично във вратата с удар от въздуха.
В края на полувремето две намеси на вратаря на Лацио Томас Стракоша не позволиха на Каляри да удвои аванса. Първо той отрази удар на Наинголан, а след това и на Жоао Педро. В заключителните секунди пък удар на Симеоне с глава мина на сантиментри от гредата.
През втората част Лацио натисна Каляри и създаде няколко добри възможности за гол, но пропуски направиха Лукас Лейва и Чиро Имобиле.
В 72-ата минута Каляри пък пропусна да реши мача, след като Симеоне от много близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата. В 76-ата минута и Жоао Педро се размина с попадение, а Каляри малко по-късно имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Каталди, но такава не беше отсъдена. В 83-ата минута и Лацио пропусна голяма възможност. След центриране на Лазари Имобиле стреля с глава отблизо, но топката мина край страничната греда.
Нов страхотен шанс за Каляри беше пропилян 4 минути преди края на редовното време, след като влезлият като резерва Фараго се подхлъзна на мокрия терен в наказателното поле и не успя да нанесе удар по топката.
Домакините си платиха за пропуските в добавеното време, след като Луис Алберто успя да изравни. Това се случи след атака отдясно, топката беше центрирана в наказателното поле, където докосна ръка на бранител на Каляри и докато останалите играчи на Лацио претендираха за дузпа, Алберто стреля и прати топката в мрежата, въпреки че вратарят Рафаел успя с дясната ръка да играе с нея. Дълбоко в добавеното време Лацио стигна до победата след гол на Фелипе Кайседо с глава. Веднага след изпълнението на център реферът свири край на мача и така Каляри нямаше време за някаква реакция.