Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Снайпера Копривленски тръгва по пътя към титлата

Най-добрият български кикбоксьор Стоян Копривленски - Снайпера тръгва към атака на най-престижната титла - пояса на "Глори" в лека категория. Талантът от Бургас ще участва на голямата галавечер на веригата в Шънджън (Кит). Той ще се опита да вземе реванш от канадската суперзвезда Джош Джонси.
Двамата се биха през пролетта на 2018-а. Тогава българинът загуби в много оспорвана среща с 1:2 гласа. Това беше едва четвърти мач за Копривленски в "Глори", а той за пръв път се биеше извън Европа под банера на организацията.
Успешен кантар за Стоян Копривленски преди Glory 73 (видео)

Сега българинът е много по-подготвен. Той записа впечатляващ успех над Мохамед Джарая през юни. След победата Копривленски имаше проблем с контузия. Грешна диагноза на счупена ръка забави неговото възстановяване. Той прекара лятото в рехабилитация, но сега отново е готов да покаже какво може.
Джонси се бие за "Глори" още от 2014-а. Той има 9 победи (5 с нокаут) и 7 поражения. Канадецът е четвърти в ранглистата, с една позиция пред Копривленски.

Точно преди година Джонси се би за титлата на "Глори", но загуби по точки от тайландеца Ситичай Ситсонгпеенонг. Последва още едно поражение от Тижани Безтати, но и победа над Лораунт Нелсън.
Ако Копривленски спечели битката, той ще е само на крачка от мач за титлата.
"Кантарът премина успешно. Тренирах здраво всеки ден и съм готов за мача", написа в социалните мрежи българинът.
Битката можете да гледате пряко по "Ринг" в 12 ч.