Лаутаро изкачи Интер на върха в Серия "А" (видео)

Отборът на Интер постигна домакински успех с 2:1 над СПАЛ 2013 в двубой от 14-ия кръг на Серия "А". Победата за “нерадзурите” донесе Лаутаро Мартинес, който се отличи с два гола през първото полувреме (16', 41'), докато за гостите точен бе Матия Валоти в 50-ата минута. По този начин грандът от Милано е новият лидер в Калчото с актив от 36 точки или с една повече от досегашния водач в класирането Ювентус. Също така тимът за първи път в клубната си история записа 12 победи в първите си 14 шампионатни мача.

Първото положение в мача дойде в 15-ата минута, когато Лаутаро пропусна да се разпише след удар с глава. Само минута по-късно обаче арженитнецът показа много по-голяма точност и откри резултата с шут от разстояние в долния далечен ъгъл. В 33-ата минута Ромелу Лукаку пропусна да удвои преднината на своя тим, а секунди по-късно същото се случи и при опитите на Марсело Брозович и Лаутаро. В 37-ата защитникът на гостите Ненад Томович игра с ръка в наказателното си поле, но съдията прецени, че няма достатъчно основания за дузпа. В 41-ата Лаутаро отбеляза втория си гол в мача, засичайки с глава центриране на Антонио Кандрева.
СПАЛ започна втората част по-добре и в 50-ата минута Валоти намали изоставането на тима след свой успешен пробив. В 54-ата изстрел на Брозович мина встрани от вратата. Малко след това Етрит Бериша изби нов удар с глава на Лаутаро. В 60-ата стражът спаси опасен шут на Кандрева, а в 64-ата улови и изстрел на Мартинес. В 68-ата аржентинецът се озова сам срещу вратаря, но се засуети и пропусна да оформи своя хеттрик. В 71-ата резервата Серджо Флокари не успя да изравни резултата, а секунди по-късно Весино не уцели противоположната врата от близко разстояние. В 83-ата Бериша отрази опасен шут на уругваеца отдалече. В 85-ата пък Андреа Петаня не успя да се разпише. В добавеното време Ясмин Къртич пропусна последната възможност на гостите за изарвнителен гол и така победата отиде при "нерадзурите".
ИНТЕР - СПАЛ 2:1

1:0 Лаутаро (16')
2:0 Лаутаро (41')
2:1 Валоти (50')