Тен Хаг: Заслужавахме повече от мачовете с Челси

Треньорът на Аякс Ерик тен Хаг не скри разочарованието си след равенството 4:4 срещу Челси на “Стамфорд Бридж” в двубоя от група Н на Шампионската лига. В Амстердам Челси спечели с 1:0 и така Аякс остана само с 1 точка от двата сблъсъка с англичаните, което според Тен Хаг е несправедливо на фона на играта.

"Дали съм ядосан? Повече съм разочарован, най-вече от резултата. Но също така съм горд от начина, по който играхме - и когато бяхме 11 души на терена, и с 9 души след това. Момчетата се справиха отлично и изпълниха плана ни за мача. Трудно е да приемем, че изпуснахме победата, но трябва да гледаме напред. Решенията на съдиите и на ВАР са част от футбола и за съжаление трябва да ги приемем. Не можем да ги променим, на жалкото е, че бяхме наказани много жестоко в тази двубой. Тежко е, но позитивното за нас от този мач е, че играхме страхотно и никой не може да ни го отнеме.

Заслужавахме поне четири точки от мачовете с Челси. Днес играхме просто великолепно, диктувахме събитията на терена. При 4:2 изцяло контролирахме ситуацията. Остават още два мача и ще направим всичко, за да продължим в плейофите на Шампионската лига”, коментира специалистът, чийто отбор игра с 9 души в последните 30 минути на мача в английската столица.