Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Сусо зарадва Милан на Хелоуин (видео)

Милан постигна трудна, но сладка победа над СПАЛ в срещата между двата тима от междинния 10-и кръг в Серия "А". "Росонерите" се наложиха с минималното 1:0 на "Джузепе Меаца", а героят по случай Хелоуин бе Сусо, който отбеляза единственото попадение в мача от фаул в 63-ата минута. Всъщност домакините можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, но удариха една греда, а в началото на второто полувреме техен гол бе отменен заради засада.

Домакините започнаха мача с Кшищоф Пьонтек, Саму Кастийехо и Хакан Чалханоглу в атака. В средата на терена пък действаха, Лукас Пакета, Франк Кеси и Исмаел Бенасер.

Дуото в атака за СПАЛ пък бе съставено от Серджо Флокари и Андреа Петаня. В средата на терена триото бе съставено от Ясмин Куртич, Симоне Мисироли и Алесандро Мурджа.

Първият точен удар в мача бе на сметката на домакините. Още в 3-ата минута Лукас Пакета пробва бдителността на Етрит Бериша, който обаче уверено улови.

В 13-ата минута Милан пропусна страхотна възможност. Кастийехо бе намерен на метри от вратата, но вместо да се разпише, нацели напречната греда.

Минута по-късно Пьонтек бе изведен на скорост и стреля извън наказателното поле, като топката профуча над вратата.

В 24-ата минута и СПАЛ стигна до първата си по-интересна възможност в мача. При едно центриране от корнер Флокари стреля с глава на първата греда, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

"Росонерите" обаче продължаваха да натискат и в 30-ата минута Чалханоглу се измъкна в наказателното поле и стреля по диагонала, но в ръцете на Бериша.

Гостите обаче също организираха добра атака в 35-ата минута, когато Андреа Петаня напредна през центъра и шутира от границата на пеналта, но Джанлуиджи Донарума следеше играта и уверено улови.

Второто полувреме започна ударно за Милан. В 47-ата минута Пакета изведе Тео Ернандес на стрелкова позиция и той отблизо вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 63-ата минута резултатът все пак официално бе открит. Пьонтек се откъсна и бе съборен пред наказателното поле, а Сусо от фаул порази вратата за 1:0.

В 78-ата минута Пакета получи в наказателното поле, промъкна се между двама бранители, но ударът му бе спасен от вратаря.

В 86-ата минута гостите за малко да развалят празника на Милан. При едно центриране от фаул Куртич се извиси и стреля с глава, като малко не му достигна да прати кълботоа във вратата.

В крайна сметка Милан удържа победата и с 13 точки излезе на 10-ата позиция в класирането. СПАЛ пък продължава да крета в опасната зона на 19-ото място със 7 точки в актива си.