И Севиля се нареди на дългата опашка след Гранада (видео)

Отборът на Севиля четвъртият отбор с 19 точки, който е само на една точка зад лидера Гранада. Тимът на Юлен Лопетеги спечели с 2:0 срещу гостуващия Хетафе в двубой от десетия кръг на Ла Лига. Хавиер Ернандес - Чичарито (68) и Лукас Окампос (78) вкараха попаденията в андалуския сблъсък.

Момчетата на Лопетеги доминираха през първото полувреме. Най-добрите възможности се откриха пред Нолито. Бившият играч на Барселона стреля от границата на наказателното поле - вратарят Давид Сория изби в корнер. В 36-ата Лукас Окампос центрира към втората греда, Нолито стреля, но стражът на Хета направи страхотно спасяване.

В 53-ата Хавиер Ернандес се озова сам срещу вратаря и ударът му не беше прецизен. В 62-ата Евер Банега нацели гредата след нисък изстрел от 19 метра. В 69-ата Оливер Торес възхити с великолепно подаване с външен фалц. Чичарито изпревари своя пазач и реализира с незабавен удар в близкия ъгъл - 1:0. В 78-ата защитата на гостите се пропука и допусна втори гол. Капитанът на "бланкирохос" Хесус Навас подаде към Лукас Окампос, който с овладяването се изправи срещу вратаря, финтира го и вкара за 2:0.