Тотнъм се измъкна от голям провал, но продължава да затъва

Тотнъм се спаси от нова загуба с гол в края, но феновете на тима едва ли са доволни, тъй като лондончани направиха 1:1 на собствения си стадион срещу последния в класирането Уотфорд. Дукуре откри резултата в шестата минута, а след почивката гостите пропуснаха някои възможности да стигнат до втори гол. Четири минути преди края Деле Али изравни след груба грешка на вратаря Бен Фостър.

Така тимът на Кике Санчес Флорес се размина с първа победа от началото на сезона във Висшата лига. "Шпорите" продължават да се отдалечават от отборите в челото на класирането.

Почетино бе направил цели седем промени от последния мач в първенството, в който тимът му загуби от Брайтън с 0:3. Уотфорд пък остана без нападател още в четвъртата минута, след като Дани Уелбек се контузи и бе заменен от Деулофеу. Това не попречи на гостите да стигнат до гол. В шестата минута центриране на Янмаат намери Дукуре, който бе изпуснат от защитата на съперника и прати топката покрай Гасанига. За тима на Кике Санчес Флорес това бе едва пети гол от началото на сезона.

Деле Али за първи път бе титуляр във Висшата лига от началото на сезона и пропусна първата по-сериозна опасност за Тотнъм в мача. Лондончани обаче разочароваха с представянето си и рядко стигаха до вратата на съперника. Малко преди почивката Уотфорд имаше претенции за дузпа, след като Вертонген спъна Деулофеу в наказателното поле. След разглеждане на ситуацията с ВАР съдията прецени да не посочва бялата точка.

Почетино опита да промени нещата, като на почивката пусна Хюн-Мин Сон. Влизането на корееца веднага се почувства. Той бе най-активният играч на домакините през втората част и още в 49-ата минута след негов удар Фостър отклони топката в гредата. Последваха няколко възможности за гостите, които пропуснаха шанс да стигнат до втори гол и да си осигурят по-солиден аванс. Първо Деулофеу бе изведен отлично, но вместо да стреля, подаде на Перейра и Орие успя да се намеси. Следващата възможност бе пропусната от Янмаат, а по-късно Дукуре забави удара си от отлична позиция.

Тези пропуски бяха наказани и четири минути преди края грешка на Фостър позволи на Деле Али да изравни резултата. Ситуацията бе разгледана със системата за видеоповторения заради съмнения, че английският национал е играл с ръка при поемането на топката, но попадението бе зачетено.

ТОТНЪМ - УОТФОРД 1:1

0:1 - Дукуре (6)
1:1 - Али (86)