Дунав шокира Арда (снимки+видео)

Отборът на Дунав постигна неочаквана, но напълно заслужена победа при визитата си на Арда в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. “Драконите” победиха с 2:0 тима от Кърджали, като дори можеха да стигнат и до по-изразителен успех. Арда пък изигра един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично записа поражение. Ахмед Ахмедов и Стефан Христов бяха автори на попаденията. В средата на втората част домакините останаха и с човек по-малко, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон.

46 Арда (Кърджали) - Дунав (Русе)

През първата част домакините от Арда имаха териториално предимство, но рядко стигаха в близост до вратата на Благой Макенджиев. Единствената по-сериозна опасност бе един диагонален удар на Елиша Сам. Така в 45-ата минута Дунав издебна своя момент и откри резултата. Александър Исаевски намери Ахмед Ахмедов в наказателното поле, а нападателят след като показа добър контрол върху топката простреля Иван Караджов с левия крак.

В 55-ата минута Дунав бе близо до удвояване на преднината си. Ахмедов получи топката в наказателното поле и успя да я прокара към Стефан Христов, който стреля силно, но Караджов спаси и запази шансовете на тима си.

В 67-ата минута обаче гостите вече водеха с 2:0. Стефан Христов добре разтегна играта към Мартин Костадинов и тръгна към наказателното поле. Младокът видя съотборника си и без да се бави го намери на скорост, като крилото мигновено я прати зад Караджов.

Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко. Илиас Хасани получи втори жълт картон за грубо нарушение пред наказателното поле.

До края на мача гостите се прибраха спокойно в половината си и дебнеха за контраатаки, които можеха да донесат още опасности пред Караджов. Домакините от своя страна не бяха наясно как могат да стигнат дори и до намаляване на резултата и трябваше да се примирят с поражението.

С успеха си днес Дунав записа трета победа от началото на шампионата и вече е на девета позиция с актив от 13 точки. Арда от своя страна изпадна от првата шестица на подреждането и вече е седми с актив от 18 точки.