Светкавица спечели гостуването на Бенковски

Футболистите на Светкавица (Търговище) спечелиха доста трудно гостуването на Бенковски (Бяла). Двубоят бе на старта за пролетният шампионат в Трета лига – Североизточна аматьорска група и се очакваше с доста голям интерес. Гостите от Търговище на два пъти повеждаха в резултата, но домакините все ги догонваха. Победният гол падна минути преди последният сигнал на рефера Михаил Йорданов от Разград. Още в началото на мача Светкавица (Търговище) поведе в резултата с гола на Георги Димитров от пряк свободен удар. Домакините отвърнаха на удара и благодарение на Огнян Брайнов изравниха – 1:1.

В края на първата част Радослав Стефанов от гостите с глава отново порази вратата на Бенковски (Бяла) – 1:2. Минути преди края на полувремето за втори жълт картон Богомил Михалев беше изгонен от игра, а тима на Бенковски (Бяла) доигра двубоя с човек по-малко. През втората част играта се водеше предимно в централната част на футболния терен, с ненадейни контраатаки и към двете врати. В средата на втората част Ивайло Вечеславов върна радостта на верните привърженици от град Бяла. С бърза контраатака той беше изведен очи в очи с вратаря на гостите Харун Якубов и за опитният футболист не остана нищо друго освен да забие топката в мрежата – 2:2. И когато мача вървеше към миролюбива подялба на точките в 89-та мин. Георги Димитров за втори път порази вратата на Александър Ангелов за 2:3. За друго вече нямаше време. Победата в Бяла върна тима на Светкавица (Търговище) на 6 място в класирането, за което място явно ще е люта битката с Шумен 2007 - спечелил служебно три точки от отказалия се от участие тим на Хитрино.