Пирин Гоце Делчев победи шампиона Локомотив Варна

Пирин-64 Гоце Делчев надделя над гостуващия шампион Локомотив Варна с 24:21 (8:12) в дербито от 15-ия кръг на мъжкото хандбално първество. Така домакините записаха шести пореден успех и с актив от 20 точки се утвърдиха на второто място три кръга преди края на редовния сезон.

Варненци, който в началото на месеца прекъснаха серия от 86 поредни победи на национално ниво, допуснаха второ поражение в последните си три мача, но останаха на върха в подреждането с 24 точки и мач повече. След равностойно начало гостите постепенно взеха инициативата и успяха да изградят аванс от няколко гола, като на почивката се оттеглиха с преднина от 12:8.

Домакините стартираха силно втората част и в 37-ата минута изравниха за 14:14, а малко след средата на полувремето Пирин поведе с 20:16. До края хандбалистите от Гоце Делчев контролираха играта не позволиха на съперника да стигне до обрат.