Оборище надви Бела в зрелищен мач

Оборище (Панагюрище) записа първа победа за годината над отбора на Беласица с 3:2. Срещата бе от 18-ия кръг на Югозападна Трета лига. Голмайсторът на домакините Васил Тачев вкара два гола от дузпи - в 42-ата и 47-ата минути. Любопитното е, че той роден в Петрич и рожба на Беласица. В 64-ата минута беше отсъдена дузпа и за гостите от Петрич, която Мартин Таушанов реализира. Резултатът стана 3:1 след много хубав удар на Атанас Велев - Крауч минути по-късно. В даденото от рефера продължение Васил Костов с глава оформи и крайното 3:2. В класирането Оборище е на 5-о място с 31 точки, а Беласица е на 9-а позиция с 22 пункта.